Бесплатни правни савети
ПРАВДА И ПРАВО

Почетна / Архива / SVAKI DESETI ZAPOSLENI NA BOLOVANJU ZBOG TUMORA

SVAKI DESETI ZAPOSLENI NA BOLOVANJU ZBOG TUMORA

Gotovo svaki deseti zaposleni u Srbiji koji je u prva tri meseca ove godine odsustvovao sa posla duže od 30 dana na bolovanju je bio zbog tumora.

U prva tri meseca ove godine u našoj zemlji bilo je više od 68.000 izostanaka sa posla zbog bolesti. Karcinom u valjevskom kraju je čak za 4,3 odsto češći nego što je prosek u Srbiji.

Iznad proseka po oboljevanju i bolovanju zbog tumora su i stanovnici Novog Pazara, Pirota, Prokuplja, Kruševca i Zrenjanina!

U Požarevcu, Užicu, Vranju, Kosovskoj Mitrovici i Boru bolovanje zbog tumora koristio je manji broj osiguranika: između 8,8 i 9,6 odsto ukupnog broja onih koji su išli na bolovanje.

Analiza dijagnoza zbog kojih se odustvuje sa posla duže od 30 dana pokazuje da su stanovnicima Smedereva, Požarevca, Bora, Kraljeva i Kruševca najslabija tačka krvni sudovi. Oni, naime, prednjače po odsustvovanju sa posla zbog bolesti krvotoka, dok su ove bolesti na teritoriji Kosovske Mitrovice, Prokuplja, Šapca, Sombora i Novog Pazara u manje od prosečnih 7,1 odsto u Srbiji, razlog odsustva sa posla.

Najveći broj sprečenih za rad, po dijagnozi duševnih poremećaja i poremećaja ponašanja, u prva tri meseca ove godine, prema evidenciji RFZO, registrovan je u Boru (11,1 odsto), Nišu (10,1) i Zaječaru (8,1), dok zbog njih ispod proseka, koji je za Srbiju 6,1 odsto “boluju” zaposleni u Valjevu (3,1 odsto), Novom Pazaru (3,3) i Prokuplju (3,8).

– Od januara do kraja marta lekarske komisije RFZO u 68.648 slučajeva cenile su dužinu privremene sprečenosti za rad, što je za 10,5 odsto manje nego u istom periodu prethodne godine – kaže za “Novosti” dr Verica Lazić, v. d. direktora RFZO. – To zapravo znači da je bilo ukupno 68.648 izlazaka pred lekarske komisije, neko jednom, a neko i više puta.

Izvor Novosti

Информације о Ana Markovic

Погледајте такође

Срећан почетак поста

Браћо и сестре срећан вам почетак Божићног поста! Нека вам ови дани духовне припреме донесу …

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *